ثبت نام رایگان است !!
برای ثبت نام کافیست عدد 111 را به شماره 50002060 ارسال کنید .
برای ثبت درخواست تماس عدد 105 را به شماره 50002060 ارسال کنید .
مدیریت پیامک دریافتی
مدیریت پیامک دریافتی

یکی دیگر از امکانات سامانه پیامکی پیام رسان تجزیه و تحلیل پیامک های دریافتی کاربران بوده که می تواند نقش مهمی در مدیریت محتوای دریافتی، توسط کاربران داشته باشد.
بدین ترتیب کاربران بعد از ارسال پیامک های تبلیغاتی و اطلاع رسانی، میتوانند پاسخ مشتریانشان را نیز دریافت کرده و بعد از تجزیه و تحلیل و ارائه آمار های هوشمند سامانه، با بینش وسیع تری نسبت به اقدامات آتی کسب و کار خود قدم بردارند.
در این مقاله سعی شده به معرفی برخی از امکانات مدیریت پیامک های دریافتی، پرداخته شود تا امکان آشنایی هر چی بیشتر با ویژگی های سامانه پیامکی پیام رسان مهیا شود.

دریافت پیامک از طریق خطوط اختصاصی

بعد از ثبت اولین خرید، سرشماره ای تحت عنوان خط هدیه، به صورت رایگان در اختیار کاربران قرار میگیرد که افراد می توانند به راحتی پیامک های خود را ثبت و ارسال کنند؛ خطوط هدیه به صورت خودکار و به صورت سالیانه، از سمت سامانه تمدید شده و دیگر نیازی به پرداخت هزینه ی تمدید نیست.
اگر تمایل دارید تا علاوه بر ارسال پیامک، قابلیت دریافت پیامک را هم داشته باشید میتوانید با خرید خط اختصاصی، این ویژگی جذاب را به پنل پیامکی خود بیافزایید؛ برای خرید خط اختصاصی میتوانید از قسمت امکانات>شماره های اختصاصی رند و یا انتخاب شماره دلخواه، خط اختصاصی مورد نظر تان را تهیه کنید.

مدیریت پیامک های دریافتی

مدیریت محتوای  پیامک دریافتی

در ادامه به برخی از امکاناتی که در راستای مدیریت محتوای پیامک های دریافتی کاربران، طراحی شده اند میپردازیم.

منشی پیامکی

با استفاده از این ویژگی میتوانید برای مدیریت پیامک های دریافتی خود منشی پیامکی به صورت 24 ساعته ی هر هفت روز هفته استخدام کنید!
با استفاده از منشی پیامکی میتوانید با تعیین کلیدواژه های مخصوص، به افرادی که پیامک های مختلفی ارسال میکنند، پاسخ های متفاوتی ارسال شود؛ برای مثال میتوانید برای تمامی کسانی که متن ارسالی آنها شامل کلیدواژه ی تعریف شده، باشند پیامک تشکر و یا … ارسال کنید.با تعیین شروط برای پیامک های دریافتی(شرط متن>شروع شود/شامل باشد/شامل نباشد/مخالف باشد)میتوانید به راحتی دریافتی های خود را فیلتر کرده و محتوای دریافتی را مدیریت کنید.
علاوه بر متن میتوانید برای شماره های ارسال کننده نیز شرایطی تعیین کنید تا شماره ها نیز بعد از تایید شدن توسط فیلتر های تعیین شده در تجزیه و تحلیل آماری شما اثرگذار شوند؛ برای مثال میتوانید شماره و یا شماره های خاصی را مسدود کرده تا در تجزیه و تحلیل و نظرسنجی های شما اثری نداشته باشند، همچنین میتوانید با تعیین شرایطی شماره هایی که تنها در یک سر شماره قرار دارند در آمار شما محسوب شوند.(دریافت پیامک تنها از سر شماره های 0912) با استفاده از این فیلتر میتوانید از دریافت پیامک های کسانی که در حوزه ی جغرافیایی شما نیستند امتناع کنید.
همچنین میتوانید با استفاده از قابلیت فوروارد منشی پیامکی، تمام پیامک های دریافتی را به خط شخصی خود فوروارد کرده تا هر پیامکی که به پنل پیامکی شما ارسال میشود به خط شخصی شما فوروارد شده تا لحظه به لحظه از آمار پیامک های دریافتی خود آگاهی داشته باشید.
برای مشاهده فیلم آموزش منشی پیامکی و توضیحات بیشتر میتوانید از لینک زیر استفاده کنید.
آموزش استفاده از منشی پیامکی در سامانه پیامکی پیام رسان

برگزاری مسابقه و نظرسنجی پیامکی

برگزاری همه پرسی پیامکی یکی دیگر از قابلیت های سامانه پیام رسان بوده که با استفاده از این ویژگی میتوانید بین کاربران و یا مشتریان خود نظرسنجی و یا مسابقه ای برگزاری کرده و تجربه ی دلپذیری از یک پنل پیامکی را داشته باشید.
همچنین میتوانید با کمک منشی پیامکی به تمامی کسانی که در مسابقه و یا نظرسنجی پیامکی شما شرکت کردند، به صورت خودکار پیامک تشکر ارسال کرده و علاوه بر آن با تعیین گزینه های مسابقه و گزینه ی صحیح، از بین کسانی که پاسخ صحیح را ارسال کردند، به تعداد مورد نظر شما، افرادی به صورت رندوم به عنوان برنده مسابقات معرفی شوند.

تفکیک پیامک های دریافتی

فرض کنید صاحب فروشگاهی هستید و کالاهای متفاوتی مانند کالای الف، کالای ب، کالای ج را برای فروش عرضه کرده اید.
با قرار دادن کلید واژه های الف، ب و ج در سیستم منشی پیامکی خود و تعریف دسته بندی های لازم، سامانه پیام رسان به صورت هوشمند افرادی که خواستار کالای الف بودند را در پوشه ی الف، افرادی که خواستار کالای ب بودند را در پوشه ی ب و …تقسیم بندی کرده و این فرآیند در تفکیک مشتریان کالاهای شما نقش مهمی ایفا خواهد کرد.

بیوگرافی نویسنده

مهدی پسر آروم و خونسردیه، توی کارش جدیه و هر کاری رو بسپاری بهش میدونی که تمام توانش رو برای انجامش میذاره و عاشق چالش هاست،به نتیجه فک میکنه دانش آموخته رشته مدیریته اهل مطالعه و سینماست و عاشق کتاب های خودکاوی و فلسفیه

ارسال نظر
دیدگاهی وجود ندارد
نظر و هرگونه سوالی را با ما در بخش نظرات به اشتراک بگذارید

شما اولین نفری باشین که نظر خود را ارسال کرده
در کمتر از 30 ثانیه ، رایگان ثبت نام کنید !
قبلا عضو شدم
درخواست شما با موفقیت ثبت گردید !
متاسفانه خطایی رخ داده ، دوباره امتحان کنید !
پیام رسان 7 روز هفته پاسخگوی شما میباشد !

تیم پشتیبانی پیام رسان ، آماده مشاوره تبلیغاتی و رفع مشکلات و پاسخگو به سوالات شما هستند .

بیتا فرهمند غزال رادمهر مصطفی امیری نیکان امینی
غزال رادمهر

سلام . من غزال رادمهر هستم کارشناس سامانه .
سوالات احتمالی خودتون رو میتونین از بخش زیر پیدا کنید ، در غیر اینصورت دکمه شروع چت را کلیک نمایید .

پنل عادی و پنل های ستاره دار از نظر کیفیت ارسال و خدمات ارائه شده یکی هستند.
سامانه پایه در یک فرصت ویژه رایگان شده و قیمت هر پیامک، 259 ریال میباشد.
تعرفه یک ستاره با پرداخت 199هزار تومن هزینه اولیه، قیمت هر پیامک ، 229ریال محاسبه میشه.
و در نهایت تعرفه دوستاره با تخفیف 50 درصدی و پرداخت هزینه اولیه 299هزار تومان، قیمت هر پیامک به 209 ریال میرسه.
البته در طرح تخفیفی 2ستاره با یک پله ی قیمتی ،در صورتی که میزان خرید اعتبار پیامکی به 500هزار پیامک برسد ،تعرفه ی هر پیامک با یک تومن کاهش به مبلغ 199 ریال خواهد رسید.

سامانه ارسال پیامک تبلیغاتی برای سراسر کشور فعال بوده و تنها با دسترسی به وب و اینترنت برای دسترسی به ارسال الزامیه و موقعیت مکانی شما تاثیری نداره

شماره همراه ثبت نامی تنها جهت تائید احراز هویت و دریافت کد فعالسازی ست والزامی نداره که شماره همراه به نام خودتون باشه ،در صورتی که خط همراه اول ندارین می تونین از شماره ی دوستان یا آشنایانی که بهشون اعتماد دارین، استفاده کنین.
فقط در نظر داشته باشین خط مورد نظرتون باید در دسترس باشه، چون کد فعالسازی به خط همراه اول ارسال می شه و شما باید برای ادامه ی ثبت نامتون به این کد دسترسی داشته باشین.

بعد از ثبت نام برای هر کاربر یه خط تبلیغاتی با سرشماره ی5000 جهت ارسال پیامک فعال میشه و اگه نیاز به دریافت پیامک ندارین الزامی برای خط اختصاصی وجود نداره

شروع چت آنلاین