شیوه خدماتی سازی خط اختصاصی

با توجه به اینکه در حاضر بخش قابل توجهی از مشترکین همراه اول دریافت پیامک تبلیغاتی خود را مسدود نموده اند، امکان ارسال پیامک به. این بخش گاها 30 الی 50 درصد دریافت کننده های یک ارسال را تشکیل می دهند.

آیا امکان ارسال پیامک تبلیغاتی به این افراد وجود دارد؟
پاسخ خیر است. زمانی که فرد درخواست داده تا هیچ پیامک تبلیغاتی دریافت نکند هیچ اپراتوری اجازه ارسال به آنها را ندارد.

پس خدماتی سازی خط اختصاصی چیست و چه کاربردی دارد؟
بسیاری از نهادها و شرکت هایی که پیامک های غیر تبلیغاتی ارسال می کنند و صرفا از سامانه ارسال پیامک برای ارسال های خدماتی و اطلاع رسانی استفاده میکنند نیاز مبرم به ارسال پیامک به لیست سیاه مخابرات را دارند.
اگر شما هم پیامک های غیر تبلیغاتی ارسال می کنید و نیاز به ارسال به شماره هایی دارید که دریافت پیامک تبلیغاتی را مسدود نموده اند، می توانید خطوط خود را خدماتی کنید.
خطوط خدماتی در ارسال و دریافت پیامک همان خطوط عادی هستند با این تفاوت که شما تنها می توانید از آنها تنها برای اطلاع رسانی به مخاطبان خود استفاده نمائید.

شرایط مورد نیاز برای خدماتی سازی خط
 • باید یک خط اختصاصی  در سامانه خود داشته باشید(می توانید از منوی امکانات یک شماره اختصاصی برای سامانه تهیه نمائید)
 • مالک سامانه باید یک شرکت ،فروشگاه یا ارگان دولتی و خصوصی باشد.
 • متقاضی خدماتی سازی باید دارای کد اقتصادی جهت احراز هویت باشد.

نحوه تکمیل فرم های خدماتی
برای این که یک خط پیامکی تبلیغاتی را به خط خدماتی تبدیل کنید:

خدماتی سازی خطوط اپراتور5000
1- دو فرم تعهدنامه زیر را بر روی سربرگ ارگان یا شرکت مربوطه خود قرار داده و تکمیل بفرمائید. فرم ها دارای شماره و تاریخ  و دارای مهر و امضا و اثرانگشت  باشند.
دانلود فرم تعهد نامه اپراتور 5000
2- لطفادر فایل اکسل زیر مشخصات خط اختصاصی ومضمون متن پیام ارسالی را به همراه دیتابیس شماره های خود ارسال بفرمائید.
دانلود فایل اکسل اپراتور 5000
3- چنانچه ارگان دولتی می باشید علاوه براین فرم ها ، باید یک نامه جداگانه بر روی سربرگ ارگان مربوطه ، خطاب به اپراتور5000تنظیم نمائید با مضمون اینکه به شرایط خدماتی شدن خط کاملا واقف بوده و مسئولیت کلیه موارد ارسالی از خطوط اعم از حقوقی و حقیقی را به عهده می گیرید.
4- علاوه بر این نیاز به یکسری از شماره های دریافت کنندگان میباشد که در یک فایل اکسل قرار داده و همراه مدارک ارسال نمایید. امکان به روزرسانی شماره های دریافت کننده پس از خدماتی شدن خط نیز وجود دارد.

خدمای سازی خطوط اپراتور 3000
1- فرم تعهدنامه زیر را بر روی سربرگ ارگان یا شرکت مربوطه خود قرار داده و تکمیل بفرمائید. فرم دارای شماره و تاریخ  و دارای مهر و امضا و اثرانگشت  باشند.
دانلود فرم تعهد نامه اپراتور 3000
2- علاوه بر این نیاز به یکسری از شماره های دریافت کنندگان میباشد که در یک فایل اکسل قرار داده و همراه مدارک ارسال نمایید. امکان به روزرسانی شماره های دریافت کننده پس از خدماتی شدن خط نیز وجود دارد.

ارسال مدارک
پس از تکمیل فرم های مربوطه، می توانید آنها را از منوی تنظیمات گزینه خدماتی سازی خط اختصاصی ارسال نمائید.

بعد از ارسال تعهدنامه توسط ما به اپراتور در صورت موافقت معمولا 30 تا 40روز بعد خط پیامکی تبلیغاتی به خدماتی تبدیل می گردد و شما می توانید با این خطوط به همه اشخاص پیامک ارسال نمایید.

شرایط استفاده از خطوط خدماتی
1-محتوای پیامک باید مطابق خدمات تعیین شده در فرم تعهد نامه باشد.
2-دریافت کنند ها باید از دریافت پیامک کاملا رضایت داشته باشند و در صورت شکایت خط از حالت خدماتی خارج شده و ممکن است شامل جریمه از سمت مخابرات شود.
3- در صورتی که شرکت یا سازمانی بیش از سه بار به تعهدات خود عمل نکرده و اقدام به ارسال پیامک انبوه نماید، کلیه رنج شماره‌های آن شرکت از لیست سفید حذف خواهد شد.
4- در خصوص صندوق‌های قرض‌الحسنه ، شرکت‌های بورس و … ارايه‌ی مجوز از بانک مرکزی الزامی است.

جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید با شماره های شرکت تماس حاصل فرمائید.
سامانه پیامکی پیام رسان

ثبت نام در سامانه پیامک