چگونه خط اختصاصی خود را با دیگران به اشتراک بگذاریم

از آنجایی که بخشی از کاربران سامانه پیام رسان اشخاص حقوقی شامل شرکت ها و موسسات دولتی و غیردولتی، مدارس و آموزشگاه ها و ... می باشند. گاهاً در این مجموعه ها برای مدیریت بهتر نیاز به دسترسی چند نفر از اعضا به پنل پیامکی است و از آنجایی که برای امنیت بیشتر پنل بهتر است که اطلاعات کاربری در اختیار یک عضو اصلی باشد سامانه امکان جدیدی را با عنوان قابلیت اشتراک گذاری خط اختصاصی در پنل فعال کرده است.

این قابلیت به شما این امکان را می دهد تا خط اختصاصی پنل خود را بین کاربران دیگر سامانه به اشتراک بگذارید به عبارتی از پنل های کاربری متفاوت دسترسی به خط اختصاصی شما امکان پذیر خواهد شد.

نحوه به اشتراک گذاری خط اختصاصی

در منوی تنظیمات یک منو با نام مدیریت شماره های اختصاصی اضافه شده است. از این منو می توانید اطلاعاتی شامل اینکه چه خطوطی در پنل شما وجود دارد، چه شماره هایی با شما به اشتراک گذاشته شده و کد اختصاصی مربوط به خود را مطابق تصویر زیر مشاهده کنید.

مرحله اول به اشتراک گذاری خط اختصاصی خود با دیگران

همچنین می توانید ترتیب قرار گرفتن خطوط را نیز مطابق تصویر زیر مشخص کنید.

مرحله دوم به اشتراک گذاری خط اختصاصی خود با دیگران

برای به اشتراک گذاشتن خط اختصاصی تنها کافی است که مالک خط کد اشتراک پنل مقصد را در قسمت فیلد مربوطه وارد کند. هر کاربر مطابق تصویر زیر یک کد اختصاصی مربوط به خود دارد.

مرحله سوم به اشتراک گذاری خط اختصاصی خود با دیگران

هر کاربر میتواند خط اختصاصی خود را حداکثر با دو کاربر دیگر به اشتراک بگذارد و برای این اشتراک می تواند همانند شکل زیر تاریخ پایان تعیین کند.

مرحله چهارم به اشتراک گذاری خط اختصاصی خود با دیگران

البته توجه داشته باشید از آنجایی که خط اختصاصی به نام کاربر پنل مبدا صادر شده و اطلاعات این فرد برای احراز هویت به مخابرات ارسال شده است در صورتی که فرد اشتراک گیرنده پیامک خلاف قوانین ارسال کند مسئولیت تمامی پیامک های ارسالی به عهده مالک خط می باشد.

امیدواریم این امکان در راستای خدمات دهی بیشتر و بهتر سامانه پیام رسان مورد رضایت شما عزیزان واقع شود.

جهت برقراری تماس با کارشناسان شرکت با شماره های زیر تماس بگیرید :

32312030 011 (خط ویژه - 10 خط)

ثبت نام در سامانه پیامک