جذب مشتریان بیشتر با استفاده از سامانه پیامکی

جذب مشتریان بیشتر با استفاده از سامانه پیامکی

سامانه پیامکی مدت ها است که به عنوان یک روش تبلیغاتی مدرن و تأثیرگذار در بین صاحبان مشاغل و کسب و کارها شناخته می شود. از راه حلی برای ارتباط نزدیک با مشتریان گرفته تا ارسال پیامک انبوه به منظور معرفی برند، ارسال پیامک می تواند بخش عمده ی نیازهای تبلیغاتی یک کسب و کار را پوشش دهد. اما در این بین یک سؤال پیش می آید؟ چه میزانی از این تبلیغات مؤثر واقع می شود؟ آیا واقعاً استفاده از پنل اس ام اس می تواند تأثیر مثبتی در روند جذب مشتری و افزایش فروش داشته باشد یا صرفاً جنبه ی معرفی دارد؟ اگر بخواهیم خلاصه به این سؤال ها پاسخ دهیم باید بگوییم که استفاده از پیامک تبلیغاتی نیز مانند سایر روش های تبلیغات، نیاز به رعایت یک سری اصول برای بهره بری بیشتر و بازدهی بهتر دارد که در این صورت بخش زیادی از این تبلیغات ها با بازخورد مناسبی همراه خواهند بود. حال اگر قصد دارید تا با نکات مهم در این زمینه آشنا شوید، پیشنهاد می کنیم تا ادامه ی این مطلب را از دست ندهید.

اول : هدف خود را مشخص کنید

فرقی نمی کند از کدام روش تبلیغاتی استفاده کنید، در ابتدای هر مسیر، شما باید اهداف خود را مشخص کنید تا بتوانید به درستی قدم بردارید. به این معنی که باید بدانید پیامک تبلیغاتی برای شما نقش معرفی دارد یا بازاریابی؟ به منظور اطلاع رسانی است یا افزایش فروش؟ تنها با مشخص کردن هدف می توانید استراتژی صحیحی را برای تبلیغات از طریق سامانه پیامکی طرح ریزی کنید.

دوم : جامعه ی هدف خود را مشخص کنید

تأثیرگذاری یک محتوای تبلیغاتی بر روی قشرهای مختلف جامعه متفاوت است. برای مثال ممکن است محتوای یک پیامک برای خانم ها بسیار جذاب باشد ولی برای آقایان فاقد هرگونه جذابیت. به همین دلیل امکاناتی در سامانه فراهم شده تا بتوانید هنگام ارسال پیامک مخاطب های خود را تفکیک کنید.

فیلتر کردن مخاطبان در دو حالت بازخورد تبلیغات شما را به شدت افزایش می دهد. حالت اول این که محصول و یا خدمات شما فقط مربوط به دسته ی خاصی از مخاطبان شود. برای مثال ارسال پیامک تبلیغاتی یک آرایشگاه زنانه برای آقایان، به نوعی هزینه ی اضافی به حساب می آید. شما می توانید با استفاده از ارسال سن و جنسیت این دسته از پیامک ها را به مخاطبان مورد نظر خود ارسال کنید.

در حالت بعدی، ممکن است کالا و یا خدمات شما برای افراد مختلف جامعه مورد استفاده باشد، اما محتوای تبلیغاتی شما می تواند برای افراد مختلف جامعه از میزان جذابیت متفاوتی برخوردار باشد. تفکیک مخاطبان به شما این قابلیت را می دهد که برای هر دسته از مخاطبانتان، محتوای تبلیغاتی مناسب با خودشان را ارسال کنید.

جذب مشتریان بیشتر با استفاده از سامانه پیامکی
سوم : زمان بندی درستی داشته باشد

بهترین زمان تبلیغات در هر زمینه ی کاری، در روزهای نزدیک به اوج نیاز است. به این معنی که برای مثال اگر شما صاحب یک گل فروشی هستید، در هفته های قبل از روز مادر، روز پدر و مناسبت هایی از این دست زمان مناسبی برای تبلیغات و ارائه ی پیشنهاد های جذاب شما است. چرا که می توانید در این مناسبت ها مشتری های زیادی جذب کنید. حال که مشتریان به شما روی آورده اند، هنر و مشتری مداری شما می تواند باعث حفظ آنان شود.

مخلص کلام

ارسال پیامک تبلیغاتی به هر شکلی و به هر حال تأثیرات خود را دارد. اما نباید فراموش کنید که رقیب های شما نیز ممکن است از این روش تبلیغاتی استفاده کنند. بنابراین بهتر است تا با رعایت اصول استفاده از سامانه پیامکی چند گام از آن ها جلوتر باشید.

همچنین می توانید از طریق خطوط تماس زیر در ساعت اداری به صورت مستقیم با کارشناسان سامانه در ارتباط باشید: 
32312030 011 (خط ویژه - 10 خط)

ثبت نام در سامانه پیامک