چگونه بازدهی پیامک تبلیغاتی را افزایش دهیم؟

چگونه بازدهی پیامک تبلیغاتی را افزایش دهیم؟

این روزها استفاده از سامانه پیامکی به عنوان یکی راهکارهای مدرن و مؤثر بازاریابی شناخته می شود. افزایش استفاده از ارسال پیامک به منظور تبلیغات باعث شده تا میزان عوامل مختلفی بر روی این روش تبلیغاتی تأثیر بگذارند. با توجه به این که رقیب های شما نیز از این روش تبلیغاتی استفاده می کنند، باید برنامه ریزی صحیحی داشته باشید و به درستی از قابلیت هایی که در سامانه برای شما در نظر گرفته شده بهره ببرید تا بتوانید میزان بازخورد تبلیغات خود را افزایش دهید.

اگر بخواهیم به صورت کلی بگوییم، برای اینکه بازخورد بهتری از ارسال پیامک داشته باشیم، باید سه اصل را رعایت کنیم. ایجاد انگیزه، برنامه ریزی و استمرار اصولی هستند که با رعایت کردن آن ها می توانید بهترین نتیجه را از تبلیغات خود بگیرید. قبلاً گفتیم که محیط کاربری آسان، در دسترس بودن و هزینه ی پایین، به همراه تنوع در روش های ارسال، در سامانه پیامکی برای شما مهیا شده تا بتوانید با اجرای این اصول بهترین نتیجه ها را دریافت کنید.

ایجاد انگیزه برای مشتریان از طریق سامانه پیامکی

شاید برایتان سوال شده باشد که چگونه می توان با استفاده از سامانه پیامکی برای مشتریان ایجاد انگیزه نمود؟ در جواب به شما خواهیم گفت که چند راه وجود دارد. شما می توانید ارسال محتواهای تخفیفی به مشتریان خود انگیزه ی خرید بدهید. همچنین سامانه نیز برای شما قابلیت هایی را فراهم کرده که از طریق آن ها می توانید به مخاطبان خود انگیزه دهید تا ارتباطشان را با شما و کسب و کار شما حفظ کنند. یکی از این قابلیت ها امکان برگزاری مسابقه پیامکی است. استفاده از این قابلیت و تعیین جوایز می توانید یکی از نقشه های تبلیغاتی شما باشد که قطعاً نتیجه ی خوبی به همراه خواهد داشت.

ارسال پیامک هدفمند با برنامه ریزی قبلی

اصل اول، برنامه ریزی و هدفمندی است. در درجه ی اول باید هدف خود را از ارسال پیامک بدانید و برای رسیدن به آن برنامه ریزی های لازم را انجام دهید و مسیر حرکت خود را مشخص کنید. این که در هر لحظه پیامک تبلیغاتی را با هر نوع محتوا ارسال کنید، شاید برای برندسازی و شناساندن نام شما به مخاطبانتان مناسب باشد، اما راه صحیحی برای افزایش مشتری و کسب درآمد نیست. تبلیغات شما نیز مانند بقیه ی پروسه های کاریتان باید با برنامه صورت گیرد تا نتیجه بخش باشد. برنامه ریزی در تبلیغات پیامکی به این صورت است که بدانید در چه زمانی چه محتوایی را به چه صورتی برای چه کسانی ارسال می کنید. درواقع 4 موضوع را باید در برنامه ریزی خود در نظر بگیرید، زمان، محتوا، مخاطب و نوع ارسال. برای مثال یکی از بهترین زمان ها برای تبلیغات لوازم التحریری ها و کتابفروشی ها، قبل از شروع سال تحصیلی است. محتوای انگیزشی فروش با تخفیف در زمان اوج نیاز مشتریان نیز می تواند گزینه ی مناسبی باشد. مخاطبان را نیز می توان از طریق ارسال سن و جنسیت انتخاب کرد و در نهایت این تبلیغات را به صورت پیامک انبوه ارسال کرد.

پس از رسیدن به هدف ارسال پیامک تبلیغاتی خود را متوقف نکنید

همانطور که گفتیم رسیدن به هدف با استمرار در تبلیغات محقق می شود. استفاده از سامانه پیامکی تنها به منظور رسیدن به سقف فروش نیست. فراموش نکنید که رقیب های شما نیز از این روش تبلیغاتی استفاده می کنند. کافی است مدتی ارسال پیامک را متوقف کنید تا آن ها بتوانند میدان را به دست گیرند. ارسال پیامک تبلیغاتی پس از رسیدن به هدف به شما کمک می کند موقعیت خود را حفظ کنید.

اگر شما هم صاحب کسب و کاری هستید و تصمیم به استفاده از یک روش تبلیغاتی کم هزینه و مؤثر را دارید، همین الان از طریق لینک زیر اقدام به عضویت رایگان در پنل پیامکی پیام رسان کنید تا کارشناسان ما در اسرع وقت جهت مشاوره ی بازاریابی از طریق پیامک تبلیغاتی با شما تماس حاصل نمایند.


شما می توانید برای آشنایی بیشتر با پیام صوتی و دریافت مشاوره های تخصصی بیشتر در زمینه تبلیغات از طریق شماره های ذیل با همکاران ما در ارتباط باشید:

32312030 011 (خط ویژه - 10 خط)

ثبت نام در سامانه پیامک