رازهای موفقیت در بازاریابی

رازهای موفقیت در بازاریابی

اگر شما به عنوان یک متخصص بازاریابی در مجموعه ای در حال فعالیت هستید، اصلی ترین سؤالی که باید توانایی پاسخ دادن به آن را داشته باشید، درباره ی معنی بازاریابی است. به صورت جامع و خلاصه می توان اینگونه به این پرسش، پاسخ داد که بازاریابی مدیریت فرآیند شناسایی، پیش بینی و ارضای نیاز مشتری به شکلی سودآور است.

شاید یک باور غلط در اذهان عمومی وجود داشته باشد که بازاریابی صرفاً به معنی فروش کالا و یا ارائه ی خدمات به مشتری است. اما طبق تعریف انجمن بازاریابی آمریکا بازاریابی قبل از ورود مشتری به چرخه ی کسب و کار آغاز می شود. گاهاً در شرکت های بزرگ دیده شده که بازاریابی قبل از تولید محصول نیز آغاز گردیده است.

کشف نیازهای مردم

اولین و مهم ترین اصل در بازاریابی، شناخت نیاز مشتریان است. ارائه ی راهکاری برای حل نیاز مشتریان همیشه در بازار موضوع سودآوری بوده و هست. برای مثال بگذارید گوشی های تلفن همراه آی فون را مورد بررسی قرار دهیم. شرکت اپل از مدل آی فون 7 اقدام به حذف پورت 3.5 میلی متری صوتی کرد تا بتواند از قطر گوشی ها کم کند. در آن لحظه اصلی ترین نیاز کسانی که آی فون داشتند، راه حلی برای وصل کردن فیش های AUX به گوشی بود که با ارائه ی کابل تبدیل پورت لایتنینگ آیفون به جک 3.5 میلی متری صدا برطرف شد و بخش زیادی از کاربران این گوشی تلفن همراه این تبدیل را خریداری کردند. در نتیجه برای شرکت تولید کننده سودآوری زیادی نیز به همراه داشت. 

ارائه ی مشاوره

در نظر داشته باشید، فارغ از نوع خدمات و کالایی که ارائه می دهید، قطعاً رقیب هایی نیز در بازار برای شما وجود دارد. بنابراین مشتریان شما همیشه باید از بین چند گزینه، شما را انتخاب کنند. یکی از راهکارهای جذب مشتری در این شرایط، ارائه ی مشاوره ی صحیح و کارآمد است. مطمئن باشید زمانی که مشتری متوجه شود که راهنمایی های صورت گرفته از طرف شما اصولی و در پی رفع نیازهای ایشان بوده، نه تنها از شما خرید خواهد کرد، بلکه مادام این که اصول مشتری مداری را رعایت کنید، مشتری شما خواهد ماند.

ایجاد رابطه با مشتریان

وجود یک پل ارتباطی پویا و مستمر بین کسب و کار و مشتری، امروزه به عنوان یکی از اصولی ترین راهکارهای حفظ و نگهداری مشتریان شناخته می شود. به همین منظور مشاغل زیادی این روزها از سامانه پیامکی به عنوان راهکار ارتباطی استفاده می کنند تا هم بتوانند به صورت یک به یک برای مشتریان پیامک اختصاصی ارسال کنند و هم از طریق ارسال پیامک انبوه تبلیغاتی در راستای افزایش بازار فروش خود گام مثبتی برداشته باشند.

گاها کسب و کارها هزینه های زیادی برای تبلیغات می کنند و در مقابل با بازدهی بسیار پایین روبرو می شوند. اما ارسال پیامک تبلیغاتی در مقایسه با سایر روش های تبلیغاتی به دلیل داشتن هزینه ی کمتر و دسترسی آسان و ساده، به عنوان یکی از روش های پربازده ی تبلیغات شناخته می شود.

مهم ترین راهکار موفقیت در بازاریابی

اگر از صاحبان کسب و کارهای بزرگ درباره ی این موضوع پرس و جو کنید، به یک پاسخ مشترک خواهید رسید: « تحلیل رفتار مشتری و کیفیت رفتار با مشتری». این دو موضوع در تمامی مراحل تولید، بسته بندی، ساخت، ارائه محصول و یا نحوه ارائه خدمات بسیار مهم و حائز اهمیت است. این که چگونه باید با مشتریان خود برخورد کنید تا به نتایج دلخواه خود برسید یک موضوع بسیار مهم است که در مطالب آتی به آن خواهیم پرداخت.

برای استفاده از پنل اس ام اس رایگان پیام رسان و شروع بازاریابی پیامکی خود همین حالا از طریق لینک زیر اقدام به دریافت سامانه پیامکی رایگان خود کنید تا کارشناسان پیام رسان در اسرع وقت با شما تماس گرفته و راهنمایی های لازم را خدمتتان عرضه کنند.

ثبت نام رایگان در پیام رسان

همچنین می توانید از طریق خطوط تماس زیر در ساعت اداری به صورت مستقیم با کارشناسان سامانه در ارتباط باشید:

32312030 011 (خط ویژه - 10 خط)


ثبت نام در سامانه پیامک