ثبت نام رایگان است !!
برای ثبت نام کافیست عدد 111 را به شماره 50002060 ارسال کنید .
برای ثبت درخواست تماس عدد 105 را به شماره 50002060 ارسال کنید .

چگونه پیامک تبلیغاتی جذاب بنویسیم؟

چگونه پیامک تبلیغاتی جذاب بنویسیم؟
چگونه پیامک تبلیغاتی جذاب بنویسیم؟
  • نویسنده : پیام رسان
  • دیدگاه : 0
  • بازدید : 5126
  • دسته بندی : آموزشی

بازاریابی از طریق ارسال پیامک و محتوای متنی امروزه به یکی از قدرتمندترین ابزارهای موجود بازاریابی تبدیل شده است. بر اساس یک آمار جهانی، تأثیرگذاری پیامک تبلیغاتی 8 برابر بیشتر از تبلیغات از طریق ارسال ایمیل است. همچنین به طور میانگین 28% از ایمیل ها خوانده می شوند، اما این آمار برای اس ام اس تبلیغاتی برابر 98% است. بنابراین می دانیم که ارسال پیامک تبلیغاتی برتری باورنکردنی ای در مقایسه با سایر استراتژی های بازاریابی دارد، اما همچنان موضوعی وجود دارد که هنگام ارسال پیامک باید به آن دقت کنیم : متن جذاب و تأثیرگذار!

تا به اینجا به اهمیت استفاده از پنل پیامک تبلیغاتی پی بردیم، در ادامه به بررسی اهمیت یک پیامک تبلیغاتی تأثیرگذار خواهیم پرداخت و مروری خواهیم داشت بر راهکارهای نوشتن یک اس ام اس تبلیغاتی جذاب.

شخصی سازی کنید و هدفمند باشید

اگر شما بدون تجزیه و تحلیل مخاطبانتان اقدام به ارسال اس ام اس می کنید، در واقع در حال هدر دادن منابع تبلیغاتی خود هستید. قبل از ارسال پیامک باید مشتریان خود را بشناسید. از عادات آنها آگاه باشید، بدانید چه چیزی می خرند و اطلاعات دیگری که لازمه ی ساخت یک پیامک تبلیغاتی هدفمند است را به دست آورید. به این معنی که با تقسیم بندی های مختلف، برای هر دسته از مخاطبانتان محتوای مختص همان دسته را ارسال کنید. امکاناتی در پنل پیامکی به همین منظور برای شما در نظر گرفته شده است. شما می توانید در سامانه ارسال پیامک خود مخاطبان خود را بر اساس محل زندگی، سن و جنسیت و مشاغل و اصناف مختلف تقسیم بندی کنید و پیامک تبلیغاتی را با محتوای جداگانه برای هر گروه ارسال کنید.

این موضوع به شما این امکان را می دهد که از پتانسیل بازاریابی پیامک تبلیغاتی نهایت استفاده را کرده و در جهت افزایش جذب نظر و جلب رضایت مشتری قدم بردارید.

به عنوان مثال یک رستوران را در نظر بگیرید. هنگام ارسال اس ام اس تبلیغاتی برای یک رستوران، می توان مخاطبان را بر اساس سن و سال تقسیم بندی کرد. برای مخاطبان جوان تر باید اقدام به ارسال پیشنهادات شگفت انگیز نظیر اجرای موزیک زنده، منوی غذاهای جدید و … کرد. اما برای مخاطبان میانسال به بالا، قیمت می تواند موضوع جذاب تری باشد. آنها را از تخفیف ها و قیمت های ویژه ی خود آگاه کنید. هدفگیری دقیق از طریق ارسال اس ام اس تبلیغاتی به همین موضوعات اشاره دارد.

حرفه ای باشید

هرچند که استفاده از اختصارات، شکلک ها و زبان عامیانه در ارسال پیامک جذاب به نظر می رسد، اما فقط برای زمانی که به دوستان خود پیامک می فرستید. برای ارسال پیامک تبلیغاتی استفاده از این موارد می تواند باعث سردرگمی مخاطبانتان شود. پس سعی کنید از اختصارات استفاده نکنید. ممکن است همه متوجه نشوند منظور شما چه بوده و این کار تأثیرگذاری پیامک تبلیغاتی شما را کاهش دهد.

سعی کنید از ارسال پیامک های خشک و سخت، با محتوای سنگین خودداری کنید. لحن محتوای پیامک تبلیغاتی باید متناسب با سبک و شخصیت برند شما باشد. در صورتی که می خواهید از شکلک استفاده کنید، می توانید گهگاه از مربوط ترین شکلک ها با محتوای اس ام اس تبلیغاتی مدنظرتان استفاده کنید. اگر موضوع هیجان انگیزی را می فرستید، از علامت های تعجب و سؤال (؟!) به تعداد زیاد استفاده نکنید. این موضوع با کاهش توجه مخاطب نسبت به محتوا، از هیجان پیامک تبلیغاتی شما نیز می کاهد.

پیامک تبلیغاتی باید مختصر و مفید باشد

هرچند که توضیح بیشتر می تواند اطلاعات بیشتری در اختیار مخاطبان قرار دهد، اما باید در نظر داشته باشید که تأثیرگذاری پیامک تبلیغاتی و جذابیت تیترهای کوتاه، به مراتب بیشتر از متن های طولانی و ارسال پیامک با تعداد کلمات زیاد است. فراموش نکنید که تمامی مخاطبان شما در لحظه ای که اقدام به ارسال اس ام اس تبلیغاتی می کنید، دارای وقت آزاد برای خواندن متن های طولانی نیستند.

برای تعیین یک محتوای مختصر و مفید، سه نکته را باید در نظر بگیرید. در درجه ی اول باید موضوع اصلی محتوا را مشخص کنید. آیا قصد معرفی کالایی را دارید یا می خواهید مخاطبان خود را به یک رویداد دعوت کنید؟ سعی کنید با مختصرترین محتوای ممکن، مفیدترین اطلاعات را از طریق اس ام اس تبلیغاتی به مخاطبان خود ارسال کنید. در مرحله ی بعد باید بدانید مهمترین نکاتی که باید در پیامک تبلیغاتی ذکر شود چیست. برای مثال در افتتاحیه ی یک رستوران، سرو غذای رایگان می تواند موضوع جذابی برای مخاطبان باشد. موضوع بعدی این است که کوتاه کردن محتوا به منظور قافل شدن از جزئیات اصلی نیست. زمان و مکان، و یا لینک مورد نیاز برای ثبت نام برای شرکت در مراسم افتتاحیه را نباید فراموش کنید.

برای مشاوره های تخصصی بیشتر می توانید از طریق شماره های ذیل با همکاران ما در تماس باشید:

35102000 011 (خط ویژه – 10 خط)

نظر و هرگونه سوالی را با ما در بخش نظرات به اشتراک بگذارید

در کمتر از 30 ثانیه ، رایگان ثبت نام کنید !
قبلا عضو شدم
درخواست شما با موفقیت ثبت گردید !
متاسفانه خطایی رخ داده ، دوباره امتحان کنید !
پیام رسان 7 روز هفته پاسخگوی شما میباشد !

تیم پشتیبانی پیام رسان ، آماده مشاوره تبلیغاتی و رفع مشکلات و پاسخگو به سوالات شما هستند .